Reeglid

Eesti Blogiauhinnad 2019 osalemistingumused:

Eesti Blogiauhinnad (edaspidi EBA) eesmärk on tunnustada ja innustada Eesti kirjutavaid blogijaid. 2019. aastal on EBAl 14 põhikategooriat. Eriauhindu antakse välja seitse. EBAl on kolm vooru: registreerumine, hääletamine ja auhindade jagamine.

1.REGISTREERUMINE (15.01-14.04.2019)

1.1 registreerumine Eesti Blogiauhindadele toimub vahemikus 15.01-14.04.2019 veebilehel blogiauhinnad.ee

1.2 blogija kvalifitseerub osalejaks juhul, kui kandideerib isikliku blogiga, mida ise kirjutab (siia ei kvalifitseeru sotsiaalmeediakontod/mikroblogid (Instagram, Snapchat, YouTube, Facebook, Twitter jne), tegemist peab olema kirjutatud sisuga blogiplatvormil)

1.3 blogija valib endale ise ühe sobiva kategooria, millesse tema blogi sisu poolest kõige paremini sobib ja paneb end sellesse kategooriasse kirja (tutvu kategooriatega lähemalt allpool)

1.3.1 eluliste blogide all jagunevad blogid Google Analyticsi statistika põhjal kaheks – alla ja üle 5000 lugejaga blogid. Kui blogiga ei ole Google Analytics veel ühildatud, siis palume kõigil osaleda soovijatel seda teha (vt juhendit allpool) – teeme hääletusfaasis pistelist kontrolli, st võime paluda teil tõendada oma lugejate arvu. Kui teil Google Analyticsi põhist tõestust lugejate kohta ei ole, on korraldajatel õigus teid EBAlt eemaldada

1.4 blogija täidab kõik märgitud väljad (blogi aadress, e-mail, nimi, telefoninumber)

1.5 blogija paneb vastavasse kohta linnukese, kui on nõus Eesti Blogiauhindade jagamisel osalema spetsiaalselt tema lugejatele korraldatud kohtumisel, nö. Meet & Greet’il, kus blogija vastab lugejate küsimustele, teeb jälgijatega koos pilte jne. Nõusoleku andmine registreerudes ei garanteeri blogijale Meet & Greet’i

1.6 Meet & Greet’i osalised selguvad loosi teel hiljemalt 1.05. Osalistele saadetakse e-mail, kus nad oma osaluse kinnitavad ning seejärel pannakse paika ürituse ajakava

1.7 blogija broneerib kalendris juba enne “registreeru” nupule vajutamist oma osalemise Eesti Blogiauhindade jagamisel 15.06.2019.

2. HÄÄLETAMINE (1.05 – 31.05.2019)

2.1 hääletamine põhikategooriates toimub vahemikus 1.05 – 31.05.2019

2.2 hääletada saavad kõik soovijad, kasutades oma kehtivat e-maili aadressi

2.3 hääletades saab valida igas kategoorias kolm lemmikut

2.4 hääletada võib (ent ei pea) igas kategoorias

2.5 erikategooriate jaoks on kokku pandud sõltumatu žürii; iga kategooria jaoks eraldi

2.6 läbipaistvuse ja erapooletuse huvides saadetakse tööd žüriile anonüümsetena, st ilma postituse autorite nimedeta

2.7 iga kategooria žürii valib välja ühe, vastava kategooria parima töö

3. AUHINDADE JAGAMINE 15.06.2019

3.1 nominente (esikolmikut) teavitatakse hiljemalt 5.06.2019, et nad on nomineeritud

3.2 kõik nominendid saavad autasustatud ja on oodatud lavale (kõne ettevalmistus vabatahtlik!)

PS! Soovitame nominentidel leida endale koht esimestes ridades, et lavaletulek oleks mugavam

3.3 kui nominendid ei saa auhindade jagamisel osaleda, on nad kohustatud korraldusmeeskonda teavitama, kes on nende esindaja, kes läheb auhinda 15.06.2019 vastu võtma (info@blogiauhinnad.ee) – see võib vabalt olla mõni teie kaasblogija, kes on sel hetkel kohapeal

3.4 auhindade jagamine toimub 15.06.2019 algusega kell 18.00 Tallinnas, Vaba Lava teatrikeskuses

3.5 Vabal Laval saab programm läbi umbes kella 23 ajal. Kõrvalasuv Kärbes on meie ootel, kuhu saame sujuvalt ümber kolida, et esimesi muljeid jagada. EBAl kohapeal jagavad klubi Teater tüdrukud ka kuldseid VIP käepaelu, et edasi pidutsema minna. Lisainfo EBA FB lehel.

EBA KKK

Kuidas tulla Vaba Lavale?
Autoga 🚘- võta siht Telliskivi 60a peale. Või toksi kaardirakendusse Loomelinnak.

Mõned tasulised parkimiskohad on tänaval (Kesklinna tsoon). Parem on keerata õue peale. Alguses on tsoon EP18 ja paremal taga EP86.

Mobiilse parkimisega pahuksis? Siis aitavad parkimisautomaadid.

Ühistranspordiga 🚎🚌- Balti Jaamast tulles on meie juurde mõne minuti tee. Paarisaja meetri kaugusel on Telliskivi trammipeatus, kuhu tulevad liinid 1 ja 2.

Rattaga 🚴‍♀️ tulles pane see igaks juhuks lukku!

Kui palju maksab ja kust saab osta EBA piletit?

EBA on kõigile tasuta! Samamoodi on tasuta kogu programm.

Kas ma võin EBAle kaasa võtta oma pere?

JAH! Blogiauhindade jagamine 15. juunil on KÕIGILE tasuta. Võta kaasa oma ema, vend, sõbranna või terve suguvõsa. Lastel võib natuke igav hakata, aga meie ei keela kedagi kaasa võtmast. Miks mitte kutsuda blogilugejaid kaasa tulema, et nendega päriselt ka kohtuda? Kõik mahuvad ära!

Kas ma pean kuskile oma tulekust teada andma?

EI pea. Aga võid teada anda, siis teame arvestada. Saad seda teha siin ürituse all: Eesti Blogiauhinnad 2019

Kas koha peal on söök ja jook tasulised?

Kohapeal on tervitusjoogid, midagi hamba alla pistmiseks ja selle eest keegi raha ei nõua 🙂

Mis kell oleks vaja sel aastal kohal olla?

Uksed avame kell 18:00 – fotosein ootab pildistama, näksid haaramist, jook joomist, photobooth on ka! Tšeki lava taha!

Kas ajakava on paigas?

Meet&Greet alustab 18:30, mida viib läbi Miiu aka Mirjam Hunt, seal saab küsida, pildistada koos lemmikblogijaga jne.

Auhindade jagamine algab 20:00. Kuna jagame sel aastal auhindu kokku 14 põhikategoorias, kus auhinnatud saavad kõik esimesed kolm kohta ja lisaks viis erikategooriat, varuge aega.

Kell 21:30 ootame kõiki fotoseina ette, et teha üheskoos pilt kõikidest võitjatest, miks mitte kõikidest kohalolijatest!

Mis kell üritus lõppeb?

Vabal Laval saab programm läbi umbes kella 21:30 ajal. Kõrvalasuv Kärbes on meie ootel, kuhu saame sujuvalt ümber kolida, et esimesi muljeid jagada. EBAl kohapeal jagavad klubi Teater tüdrukud ka kuldseid VIP käepaelu, et edasi pidutsema minna. Lisainfo EBA FB lehel.

Kategooriate tutvustus:

NB! Palume igal osalejal veenduda, et hääletusele registreeritud blogi vastab kategooria nõuetele. Vastasel juhul on korraldusmeeskonnal õigus blogi diskvalifitseerida.

Aasta uustulnukas Avasid oma veebipäeviku alles tänavu (alustasid blogimisega vahemikus 1.01.2018-31.12.2018) ning oled blogimaastikul selleks, et jääda? Seljuhul anna end uustulnuka kategoorias üles!
Arvamusblogid Kategooria Sulle, kes Sa jagad oma ajaveebis isiklikke arvamusi, selgitad arusaamu ja väljendad seisukohti, mis kogu blogimaailma vähemalt nädalaks Sinu postitusele otselinkima panevad.
Elulised blogid (üle 5000 lugeja) Sinu blogil ei ole nišši, teemat ega kindlat raamistikku. Sinu elu ongi Sinu blogi. Sa kirjutad kõigest ja eimillestki ning just Sinu elustiil on see, mis lugejaid Su veebipäeviku juures paelub ning kõnetab.

Kul sul on üle 5000 lugeja (users, mitte sessions) kuus ning oled seega üks Eesti blogimaailma loetuimatest blogijatest, kuulud Sa sellesse kategooriasse siin.

Elulised blogid (kuni 5000 lugejat) Sinu blogil ei ole nišši, teemat ega kindlat raamistikku. Sinu elu ongi Sinu blogi. Sa kirjutad kõigest ja eimillestki ning just Sinu elustiil on see, mis lugejaid paelub ning kõnetab.

Kul sul on alla 5000 lugeja (users, mitte sessions) kuus, kuid soovid sellele vaatamata võimalust võistlustules auhinnalisele kohale tulla, kuulud Sa sellesse kategooriasse siin.

Elu välismaal sh reisiblogid Elad välismaal või elad, et reisida – see kategooria on Sulle! Kui jagad lugejatega oma igapäevategemisi mõnes välisriigis või seikled seljakotiga mööda laia maailma, pane end kindlasti siia kirja.
Ilu- ja moeblogid Sinu peamised märksõnad on #OOTD, #nyx, #fashion, #beauty, #makeup? Oled kursis uusimate meigitrendide ning moevooludega? Anna end üles ilu- ja moeblogijate ridades!
Kasulikud blogid Kui Su blogi õpetab, harib, motiveerib, inspireerib, siis kuulud Sa siia!
Kodublogid Kirjutad majaehitusest või nihutad iga päev mööblit, et lugejatega värsketest sisustuslahendustest pilte jagada? Hoiad silma sisekujundustrendidel või hoopiski näpud mullas? Aiandus, sisustus, remont – kui mõni neist on Sinu blogi teema, on see kategooria Sinu jaoks!
Kokandus- ja terviseblogid Sinu blogi keeb retseptipostitustest või pakatab tervisest? See kategooria on Sulle!
Kultuuriblogid Kultuuriblogi kategooriasse sobib veebipäevik, mis keskendub kaunitele kunstidele (kujutav kunst, muusika, teater, kino, arhitektuur, muuseumid jm).
Loomeblogid Kui Sa lood midagi ja jagad seda teistega, siis kuulud Sa siia. Pole vahet, kas sa kood või teed pilti, kirjutad luuletusi või tegeled puutööga.
Noorteblogid Kategooria alla 18-aastastele blogijatele (st Sa oled 15.06.2019 alla 18-aastane).
Pere- ja beebiblogid Kategooria blogijatele, kes pakuvad lugejatele äratundmisrõõmu  raseduse, beebinduse ja pereelu teemadel.
Spordi- ja trenniblogid Sinu igapäevaelust moodustab suure osa mingi kindel trenn või spordiala ning pead selle kohta veebipäevikut? See kategooria on Sulle!
Parim fotopostitus Oled kirjutav blogija, kuid paned suurt rõhku ka pildimaterjalile. Anna oma parimate fotodega postitus žüriile hindamiseks üles!
Parim koostööpostitus Oled teinud mõne huvitava ja sisuka koostöö, mis on eriti hästi välja kukkunud? Lisa see žüriile hindamiseks siia!
Parim ühiskonnakriitiline postitus Oled võtnud sõna mõnel ühiskondlikult olulisel teemal nii hästi ja tabavalt, et väärid selle eest auhinda? Anna oma postitus žüriile hindamiseks üles!
Kõige naljakam postitus Meil kõigil juhtub elus naljakaid seiku. Sina aga kirjutad neist vaimukaid blogipostitusi. Milline neist on Sinu arvates kõige humoorikam? Jaga seda žüriiga!
Kõige avameelsem postitus Paljude jaoks on tundlikud teemad tabu, kuid Sinu jaoks on oluline neid lugejatega jagada, et inimestele omaenda kogemuste läbi abiks või inspiratsiooniks olla. Sinu avameelsus on imetlusväärne! Anna oma parim avameelne postitus siin žüriile hindamiseks üles!
Rahva lemmik Rahva lemmikblogi selgub põhikategooriates enim hääli saanud blogidest.
Õhtu stiilseim Dress to impress! Võitja selgub ürituse toimumise ajal kohapeal.

PS! Tänavune dresscode on „shine bright like a diamond“

Google Analyticsi lisamine blogisse

Selleks, et saaksid oma blogi kirja panna eluliste blogide alla, pead olema valmis EBA korraldajatele tõendama, et sul on alla/üle 5000 lugeja kuus. Kõige lihtsam on selleks kasutada Google Analyticsit.

Konto loomine

   1. Mine lehele google.com/analytics ja registreeri endale konto;
   2. Kliki SIGN IN > Analytics;
   •         konto loomiseks kliki Sign up
   •         kontole sisselogimiseks sisesta oma email ja parool
   1.    Lisa oma blogi ja saa jälgimiskood;
   2.    Lisa see oma blogisse.

Kuidas?

WordPress:

Vali vasakus menüüs välimus – moodulid – otsi üles “kohandatud HTML” kastike, liiguta see sidebarile endale sobivasse kohta, lisa Google Analyticsist saadud kood, uuenda ja olemas!

Blogger:

Vali vasakust menüüst küljendus, lisa vidin “HTML/JavaScript”, liiguta see sidebaril endale sobivasse kohta, lisa Google Analyticsist saadud kood, uuenda ja olemas!

   1. Kontrolli, kas kood töötab.

Mine oma blogisse ja vaata, kas Google Analytics näitab “Real-Time reports all külastust. Kui näed ennast, siis on kõik timm! Nüüd saad oma lugejatest parema ülevaate ka tulevikus.